Pozostaw wiadomość

Kotły Parowe, Kotły Wodne, Kogeneracja

Język plen

Dekarbonizacja

Kotły wodorowe

Kotły wodorowe

Spalanie wodoru (H2) jest niezwykle przyjazne dla środowiska. W wyniku jego spalania nie powstaje CO2, lecz czysta woda. Dla wszystkich kotłów przemysłowych Bosch w średnim i dużym zakresie mocy oferujemy rozwiązania umożliwiające wykorzystanie do 100% wodoru. Jeśli dostępna ilość wodoru ulega wahaniom lub jest niewystarczająca, wodór może być stosowany jako uzupełnienie np. gazu ziemnego w palnikach wielopaliwowych do wytwarzania pary technologicznej lub gorącej wody. Możemy również dostarczyć wszystkie konwencjonalne kotły przemysłowe Bosch w wersji "H2-ready". Ułatwia to późniejsze przestawienie na wodór.


Kotły na biogas

Kotły na biogaz

Przedsiębiorstwa przemysłowe, takie jak browary, często produkują biogaz z recyklingu odpadów organicznych. Wszystkie nasze kotły – wodne oraz parowe, mogą być oferowane w wersji przeznaczonej do spalania biogazu. Dostosowujemy system dokładnie do konkretnego składu biogazu, aby zapewnić wysoką sprawność i minimalną emisję. Ponieważ ilość produkowanego biogazu nie zawsze jest skorelowana z zapotrzebowaniem na ciepło, możliwe są również specjalne palniki na dwa lub trzy paliwa. W ten sposób skład gazu może być dynamicznie dopasowywany do dostępności ilości biogazu.
 kotły na bio-olej

Kotły na bio-olej i inne paliwa płynne

Bio-olej i paliwa specjalne, takie jak alkohol lub olej rybny, gromadzą się jako produkty uboczne w wielu dziedzinach nowoczesnej produkcji. Ich wykorzystanie jako paliwa do kotłowni zmniejsza wymaganą ilość paliw kopalnych do produkcji ciepła grzewczego i procesowego. Jednocześnie można uniknąć kosztów logistyki i utylizacji. Nasze kotły wodne i parowe wyposażamy indywidualnie dla danego paliwa w specjalne rozwiązania, takie jak wstępne podgrzewanie paliwa, automatyczne pneumatyczne czyszczenie komory spalania i specjalne palniki zapewniające minimalizację emisji.

© 2021 Corsario.pl, DESIGN: corsario