Pozostaw wiadomość

Już dostępne!
Kotły gazowo-olejowe.

Czytaj więcej

Kotły Parowe, Kotły Wodne, Kogeneracja

Język plen

UNIVERSAL Kocioł odzysknicowy

Wysokosprawna kogeneracja

Wytwarzanie energii elektrycznej lub mechanicznej i ciepła użytkowego w kogeneracji, która zapewnia wysoką efektywność energetyczną i oszczędność energii pierwotnej. Sposób działania naszych jednostek jest najprostszą drogą do zwiększenia efektywności i przyjazności środowisku dzięki korzystaniu z ciepła odpadowego. System dopasowanych do siebie modułów umożliwia łatwe projektowanie i szybki montaż. Wysoką sprawność naszych urządzeń jesteśmy w stanie osiągnąć poprzez zastosowanie wysoce efektywnego wymiennika ciepła z płomieniówkami, dobrej izolacji cieplnej oraz (opcjonalnie) zintegrowanemu ekonomizerowi. Intuicyjne sterowanie zapewnia przejrzystość danych operacyjnych, a zaprogramowanie jego parametrów w fabryce umożliwia nieskomplikowane uruchomienie.

UNIWERSAL HRSB

Kotły odzysknicowe

Kocioł odzysknicowy wykorzystuje ciepło odpadowe (spaliny) do wytwarzania pary dla celów technologicznych. Jest to idealne rozwiązanie dla koncepcji energetycznych, w tym kogeneracji. Zastosowany w połączeniu z modułem kogeneracyjnym parowy kocioł odzyskowy HRSB może odgrywać znaczącą rolę w strategii efektywnego wykorzystania energii pierwotnej.

Kocioł odzysknicowy

Gorące spaliny z wcześniejszego procesu spalania są wprowadzane do kotła odzysknicowego i używane do celu produkcji pary dla celów technologicznych. Kocioł posiada izolację, jest wyposażony w nowoczesny osprzęt bezpieczeństwa i posiada certyfikat zgodności z wymogami dyrektywy ciśnieniowej PED. W obrębie kotła zabudowany jest moduł obejściowy, w którym spaliny omijają kocioł w przypadku braku odbioru pary, dzięki czemu moduł kogeneracyjny lub inne źródło ciepła odpadowego może działać nieprzerwanie. Jego główną zaletą jest podwyższenie efektywności energetycznej i niesienie korzyści dla środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie energii ciepła odpadowego. Uzyskanie jeszcze lepszej efektywności jest możliwe w przypadku korzystania z opcjonalnego zintegrowanego ekonomizera. System dopasowanych wzajemnie modułów upraszcza projektowanie i skraca czas montażu oraz umożliwia łatwe uruchomienie dzięki wstępnym ustawieniom fabrycznym układu sterowania kotłem.

Zasada działania kotła odzysknicowego HRSB

Więcej informacji o kotłach odzysknicowych w Raporcie (PDF 1,8MB)

ZAPYTAJ O PRODUKT

© 2022 Corsario.pl, DESIGN: corsario